کـالاها

برای وارد کردن کالاها در نرم افزار سپهر مراحل زیر انجام می شود:

1. تعریف کالا

ابتدا از منوی اصلی نرم افزار بر روی گزینه کالاها و خدمات کلیک می کنیم، سپس در صفحه باز شده بر روی گزینه اطلاعات کالاها و خدمات کلیک میکنیم.
در صفحه ای که باز می شود از قسمت پایین صفحه روی دکمه  کلیک می کنیم.
در این حالت نرم افزار بصورت اتوماتیک یک کد به کالا اختصاص می دهد که این کد بصورت دستی نیز قابل تغییر می باشد، در صورتی که کالا دارای بارکد باشد کافیست بارکد کالا را با استفاده از دستگاه بارکدخوان اسکن کرد.
مابقی اطلاعات از قبیل نام کالا، واحد کالا، قیمت روی کالا باید توسط کاربر اضافه شده و در نهایت ثبت گردد.
قیمت خرید کالا وقتی قابل مشاهده می باشد که فاکتور خرید صادر شود، که در این حالت با استفاده از گزینه   آخرین قیمت خرید نشان داده میشود.
با استفاده از گزینه  می توان برای هر کالا به صورت جداگانه اطلاعاتی از قبیل نوع فروش، حداقل موجودی (نقطه سفارش)، درصد تخفیف و … را مشخص نمود.
  • با گروه بندی کالاها می توان در قسمت های گزارش فروش، موجودی کالا و … استفاده کرد.
  • نوع فروش با توجه به نوع کالا (تعدادی، وزنی و خدماتی) متفاوت می باشد که باید توسط کاربر تعیین گردد.
توجه : در صورت استفاده از ترازوهای ACLAS  (مدل  LS6 (لیبل زن) و مدل CS6 (رسید زن)) نوع فروش به صورت وزنی بارکدی ترازو مشخص می گردد.
به این نکته توجه داشته باشید که در نرم افزار سپهر نوع فروش بصورت پیش فرض، روی حالت تعدادی قرار دارد.
 (با استفاده از پنل SMS در نرم افزار سپهر می توان مشخص نمود وقتی که تعداد کالاها به حداقل موجودی شان رسید  پیامک به مدیر مجموعه یا مسئول خرید ارسال شود تا جهت تهیه کالای مورد نظر سریعتر اقدام شود.)
در نرم افزار سپهر می توان برای هر کالا به صورت جداگانه درصد تخفیف را مشخص نمود، این مورد به خصوص برای فروشگاه های بزرگ که همواره اجناس خود را با تخفیف  به فروش می رسانند بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد از طرف دیگر مشتری نیز متوجه می شود که از خرید خود چقدر سود کرده است.
با استفاده از دکمه های  می توان درصد تخفیف را افزایش یا کاهش داد.
بعد از اینکه تمامی مشخصات مورد نیاز کالا تعریف شد با استفاده از دکمه  کالا را ثبت می کنیم.